Ragni - 27-10-2010 15:53:43

Zanim wrzucę to na alegro lub na jakieś inne ustrojstwa pomyślałem że może spróbuję najpierw tutaj skoro mamy tylu fanów airsoftu w klanie, może znajdzie się chętny ;)


Sucha teoria
Model: JG G608-3

Prędkość wylotowa: 338 FPS przy 0.2g (dane producenta z kartonu, na alegro lub sklepach w necie ta wartość jest zawyżana w kosmos)

Napęd repliki: Napęd elektryczny

Wersja gearboxa: Gearbox v3

Tryb ognia: Ogień pojedynczy i ciągły

Wykonanie: ABS + metal (z metalu detale, body głównie z ABSu bo przecież G36 ma korpus z kompozytów)

Długość repliki [mm]: 865 / 645 (ze złożoną kolbą, dane producenta z kartonu)

Długość lufy wewnętrznej [mm]: 355 (dane producenta z kartonu)

Waga [g]:     3000 (wraz z baterią, dane producenta z kartonu)

Bateria: 8,4 V, 1100 mAh, Ni-Mh (swoją drogą całkiem niezłej jakości jak na chiński stock)

Rodzaj magazynka: Hi-Cap 470 (dane producenta z kartonu, nie liczyłem kulek ale na oko by się zgadzało)

Hop-Up: Tak, regulowanyW komplecie znajduje się:
- replika G36k
- wycior
- bateria
- ładowarka
- magazynek Hi-cap na 470 kulek

Dodatkowo od siebie dodaje
- drugi magazynek Hi-cap na 470 kulek
- przedni chwyt taktyczny do zamocowania na dolnej szynie i lansu ;)


Kilka słów od siebie
Replika była kupowana w styczniu tego roku i ma za sobą wystrzelone ok. 8000 - 9000 kulek, oceniając po pustych workach od kulek jakie mam na chacie.

Replika nie była targana po żadnych zlotach a co za tym idzie nie ma na sobie żadnych "pamiątek" jakie mogłaby z nich przywieźć. Na korpusie nie ma żadnych rys ani pęknięć. Jedynie tworzywo w okolicach chwytu pistoletowego jest minimalnie "wyślizgane" od dłoni (bez skojarzeń zboczuchy :P ). Poza tym drobne przetarcia farby na metalowych elementach zatrzasku kolby.

Wszystkie piny trzymają się na miejscu i nie mają tendencji do wypadania (czytałem że w niektórych modelach tak jest podobno,  w moim nie, przynajmniej jeszcze nie). Replika ma wszystkie części stockowe i nic nie było w niej wymieniane.

Replika była raz rozbierana by dostać się do gearboxa i naprawić elektryczny styk spustu który został prowizorycznie naprawiony. Pewnie kiedyś w przyszłości powinien zostać wymieniony na nowy... kiedy? Jeśli strzelacie full auto to pewnie później niż wcześniej gdyż blaszki styków przepalają się z czasem od łuku elektrycznego szybciej przy używaniu trybu pojedynczego. Gearbox był rozbierany by dostać się do styku i został poprawnie złożony (przy okazji części zostały nasmarowane, ). Replika została solidnie skręcona i nic w niej nie trzeszczy (ani nie lata).

Celownik optyczny jest wyregulowany, jego przydatność oraz jakość może być dyskusyjna ale przydaje się przy strzelaniu do celów statycznych oraz na dalsze odległości (poza tym na grzbiecie chwytu transportowego są pistoletowe przyrządy celownicze jakby ktoś potrzebował do CQB). Poza tym celownik przydaje się przy braniu poprawek przy strzelaniu bo dobrze widać w nim lecącą kulkę i miejsce gdzie upada. Jakby komuś celownik nie pasował zawsze może dokupić (pożyczyć? :P ) sobie chwyt transportowy z szyną i podmienić. Ogólnie celownik optyczny w tej replice "daje rade" jak na chiński stock.

Replika jak na stock jest dość celna, trafienie w cel wielkości kartki A4 z odległości około 30-40m pojedynczym strzałem to nie problem.... przy większych dystansach trzeba brać poprawki na lot kulki ale dzięki celownikowi dobrze widać gdzie kulka poleciała. Przy strzelaniu seriami trafianie jest dziecinnie proste ;)

Przy w pełni załadowanej baterii szybkostrzelność oscyluje w granicach 750-800 RPM. Pojemność baterii starcza na wystrzelenie ok 3 hicapów (tych po 470 kulek).Jakby ktoś był chętny lub miał pytania to pisać ;) Chciałbym uzyskać za nią ok. 400 PLN + koszta przesyłki...

Ragni - 28-10-2010 21:17:02

Dodam kilka kilka zdjęć żeby nie było że zmyślam :D

http://img521.imageshack.us/gal.php?g=86895259.jpg

Lodyga - 13-12-2015 13:44:47

aktualne?

gel - 21-12-2015 12:12:07

po 5 latach? ;-)

http://www.czyszczenie-dezynfekcja.pl